Hakkımızda

METZA Gümrük Müşavirliği LTD. ŞTİ.
Why choose Us?

Neden METZAÇünkü güvenilir bir şirketiz.

Müşterilerimizle uzun yıllar kurduğumuz güven dolu ilişkilerle sadece bir iş ilişkisi değil, çözüm ortağı gibi davranırız. Bu yüzden işimizde anlık başarılardan çok, sürekliliğe inanırız.

Why choose Us?

Felsefemiz Sizi ana işinize odaklandırmak.

İş hayatındaki zorlukları biliyor, başarılı olmanın küçük detaylarda gizli olduğunu düşünüyoruz. Hizmet verdiğimiz alanlarda, sizi işin detayına sokmadan, sonuca ulaştırmak şirketimizin ana felsefesi olmuştur.

Size Ne Katarız?

Size ne katarız?Hız, güven ve operasyon gücü.

İş yapış şeklimizi bu 3 temel üzerine dayandırırız; Hızlı opersayon işlemleriyle, gümrük ihtiyaçlarınızı analiz ederek önlemleri almak, tüm bunları yaparken, gözünüzün arkada kalmayacağı, tecrübeli bir ekiple çalıştığınızı bilmektir.

MÜSTERİ PORTFÖYÜMÜZ

 • GIDA - TARIM
  45%
 • OTOMOTİV
  25%
 • MAKİNA
  15%
 • Diğer
  15%

KURULUŞ.

1991 yılında Kadıköy Rıhtım Caddesi'nde kurulan METZA'nın kısa geçmişini inceleyin..

METZA Gümrük Müşavirliği Ltd. Şti., Turan DEMİR, Mustafa Zafer YÜKSEK ve Muzaffer AKAY'ın uzun yıllardan beri gümrük müşavirliği alanında kazanmış oldukları tecrübe ve bilgi birikimlerini 1991 yılında bir araya getirmeleri ile kurulmuştur. Şirketin kuruluş döneminden beri en önemli başarıları bu günlerdeki müşteri portföyüne dayanmaktadır. Türkiye'nin en büyük holdingleriyle uzun dönemli ve doğru ilişkilerle kurulan güven sayesinde, zamanla, Hukuk, Devlet Teşvikleri, Eğitim gibi alanlarda departmanlaşmaya giderek, ekibine değerli isimler katmıştır.

En önem verdiği Teknoloji ve İnsan Kaynakları alanlarına yatırım yaparak, gümrük opersayon sektörünün otomasyonlaşmasında büyük katkıları olan bir çok bilgisyar yazılımına, hukuki, eğitim ve kullanılabilirlik açısından ön ayak olmuştur. Bunun yanında sektöre kazandırdığı kalifiye personel olarak, bir okul olarak konumlandırılabilir.

Sektörün gelişimi için her türlü çabayı gösteren bu 3 kişilik ekip, şu anda teknoloji, kalifiye çalışanları ve profesyonel ekip yapılanmasıyla, çok daha büyük bir organizasyon yapısına kavuşmuş durumdadır. Metza Gümrük Müşavirliği kurulduğu günden bu yana, kurucularının önderliğinde deneyimli gümrükleme operasyon personeli ve konusunda uzman yöneticilerle hizmetlerine devam etmektedir.

Gümrük opersayonlarına yardıma mı ihtiyacınız var? Buradan Başlayın